WAŻNE List z Nepalu

 

 

Bystrá 761/10, Praha 9, 193 00

Tel/Fax: +420 2 4140 4004   Mob: +420 604 609 110  Email: info@everest-ayurveda.cz

SIDDHI Ul. Krakowska 38,   Częstochowa, 42-200
Tel: +48 34 365 10 33 / +48 603 868 488;   Email:herbatki@interia.pl    www.eherbatki.pl


10 Sierpień 2016


Szanowni odbiorcy,

Od powstania naszej firmy w roku 2004 minęło już 12 lat. Od tego czasu w zgodzie z tradycją indyjską rozpowszechniamy szerszą wiedzę o medycynie ajurwedyjskiej, zdrowym stylu życia, stosowaniu himalajskich ziół a także o wewnętrznych wymiarach człowieka.

 

Mieszanki ziół himalajskich, które Wam dostarczamy to wynik doświadczenia ajurwedyjskich lekarzy, którzy używają tych ziół już od kilku tysiącleci, jako skutecznego środka do osiągnięcia harmonijnego funkcjonowania organizmu oraz dobrego zdrowia. Wiedza, uprawa oraz zbiór ziół leczniczych i przypraw jest częścią codziennego życia tysięcy ludzi żyjących w regionach górskich na zboczach Himalajów. Także w czasie dzisiejszych osiągnięć techniki miejscowi ludzie udają się w odległe miejsca masywów górskich, żeby zbierać dziko rosnące zioła i zwozić je do niżej położonych miejsc.

 

W kwietniu ubiegłego roku Nepal ucierpiał z powodu groźnego trzęsienia ziemi o sile 8,1 w skali Richtera z epicentrum w regionie Lamjung odległym o 80 km od stolicy Kathmandu. Była to największa katastrofa przyrodnicza, która dotknęła Nepal od 1934 roku. Setki tysięcy ludzi straciły swoje domy a wioski na zboczach Himalajów legły w gruzach. Następna fala kolejnych wstrząsów spowodowała obsunięcia ziemi i zasypanie niżej położonych pól uprawnych.

 

Jesienią tego samego roku Nepal popadł w kryzys polityczny, który spowodował trzymiesięczną izolację kraju od otaczającego go świata. Spowodowało to olbrzymie braki i szybki wzrost cen żywności, produktów rolniczych, towarów przemysłowych, energii elektrycznej i paliw

 

Z wyżej podanych powodów począwszy od 1 października 2016r. zmuszeni jesteśmy do wprowadzenia zmiany cen tak, żeby móc utrzymać naszą tradycyjną ręczną produkcję wyrobów z roślin leczniczych a w tym także warunki życia miejscowych ludzi na wystarczającym poziomie i zapewnić im pewną pracę, którą wykonuje już kilka generacji i za co są bardzo wdzięczni. Jednocześnie przygotowaliśmy dla Was kolejne rozszerzenie serii ajurwedyjskich eliksirów odżywczych, które Wam z radością przedstawimy jesienią tego roku.

 

Bardzo szanujemy naszą wzajemną współpracę i dlatego prosimy o zrozumienie i życzliwość.

 

Łączymy serdeczne pozdrowienia,